Daily Fragrance Scout

Women's fragrances

877 fragrances compared across providers. Prices are normalized per millilitre so different bottle sizes are honestly comparable.

  • Exclusive Selection

    1 provider

    Rouge Royal

    EDP · Women

    Bottle size for Exclusive Selection Rouge Royal

    $79.99$0.80/ml

  • Derek Lam

    1 provider

    Rain Day Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Derek Lam Rain Day Perfume

    $52.99$1.06/ml

    $84.95$0.85/ml

    $96.47$0.55/ml

  • Derek Lam

    1 provider

    Silent St Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Derek Lam Silent St Perfume

    $51.95$1.04/ml

    $84.95$0.85/ml

    $99.95$0.57/ml

  • Escada

    1 provider

    Magnetism Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Escada Magnetism Perfume

    $54.95$0.73/ml

  • Clean

    1 provider

    Reserve Sueded Oud

    EDP · Women

    Bottle size for Clean Reserve Sueded Oud

    $58.99$0.59/ml

  • Penhaligon's

    1 provider

    Lady Blanche "Panther-Flakon"

    EDP · Women

    Bottle size for Penhaligon's Lady Blanche "Panther-Flakon"

    $29.00$3.63/ml

    $189.99$2.53/ml

  • Oscar De La Renta

    1 provider

    Extraordinary Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Oscar De La Renta Extraordinary Perfume

    $59.00$0.66/ml

  • Bond No 9

    1 provider

    New York Sandalwood

    EDP · Women

    Bottle size for Bond No 9 New York Sandalwood

    $167.99$3.36/ml

  • Banana Republic

    1 provider

    Wildbloom

    EDP · Women

    Bottle size for Banana Republic Wildbloom

    $55.95$0.56/ml

  • Juliette Has A Gun

    4 providers

    Miami Shake

    EDP · Women

    Bottle size for Juliette Has A Gun Miami Shake

    $20.99$3.00/ml

    $34.00$4.25/ml

    $115.00$2.30/ml

    $98.99$0.99/ml

    best of 4 providers at 100 ml

  • Banana Republic

    1 provider

    Wildbloom Vert Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Banana Republic Wildbloom Vert Perfume

    $55.95$0.56/ml

  • Banana Republic

    1 provider

    Wildbloom Vert

    EDP · Women

    Bottle size for Banana Republic Wildbloom Vert

    $55.95$0.56/ml

  • Lancome

    2 providers

    Miracle Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Lancome Miracle Perfume

    $48.82$1.63/ml

    $41.95$0.84/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $114.95$1.15/ml

  • Stephane Humbert Lucas

    2 providers

    Lady White Snake

    EDP · Women

    Bottle size for Stephane Humbert Lucas Lady White Snake

    $9.99$9.99/ml

    $39.99$8.00/ml

    $49.99$7.14/ml

    $59.99$6.00/ml

    $149.00$2.98/ml

  • Lancome

    1 provider

    Poeme Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Lancome Poeme Perfume

    $83.95$0.84/ml

  • Versace

    1 provider

    Woman Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Versace Woman Perfume

    $51.95$0.52/ml

  • Michael Kors

    1 provider

    White

    EDP · Women

    Bottle size for Michael Kors White

    $72.99$0.73/ml

  • Bond No 9

    1 provider

    Scent Of Peace

    EDP · Women

    Bottle size for Bond No 9 Scent Of Peace

    $319.95$3.20/ml

  • Gucci

    3 providers

    Flora Gorgeous Gardenia Intense

    EDP · Women

    Bottle size for Gucci Flora Gorgeous Gardenia Intense

    $26.59$2.66/ml

    $82.99$2.77/ml

    best of 3 providers at 30 ml

    $97.99$2.18/ml

    $127.39$1.27/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Marc Jacobs

    2 providers

    Daisy Ever So Fresh

    EDP · Women

    Bottle size for Marc Jacobs Daisy Ever So Fresh

    $19.59$1.96/ml

    $95.99$3.20/ml

    $176.99$1.42/ml

  • Paris Hilton

    1 provider

    Electrify

    EDP · Women

    Bottle size for Paris Hilton Electrify

    $24.95$0.62/ml

    $59.99$0.60/ml

  • Michael Kors

    1 provider

    White Luminous Gold

    EDP · Women

    Bottle size for Michael Kors White Luminous Gold

    $68.99$0.69/ml

  • Princesse Marina de Bourbon

    1 provider

    Cristal Royal Passion

    EDP · Women

    Bottle size for Princesse Marina de Bourbon Cristal Royal Passion

    $48.99$0.98/ml

    $75.00$0.75/ml