Daily Fragrance Scout

Women's fragrances

239 fragrances compared across providers. Prices are normalized per millilitre so different bottle sizes are honestly comparable.

  • Oscar De La Renta

    2 providers

    Oscar Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Oscar De La Renta Oscar Perfume

    $28.99$0.97/ml

    $32.98$0.66/ml

    $61.95$0.62/ml

    $33.95$0.17/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Chloe

    2 providers

    Roses De Chloe

    EDT · Women

    Bottle size for Chloe Roses De Chloe

    $39.99$0.80/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $123.89$1.65/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Salvatore Ferragamo

    1 provider

    Incanto Bloom

    EDT · Women

    Bottle size for Salvatore Ferragamo Incanto Bloom

    $26.99$0.54/ml

    $69.99$0.70/ml

  • Nina Ricci

    1 provider

    L'Air Du Temps Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Nina Ricci L'Air Du Temps Perfume

    $29.99$1.00/ml

    $52.95$1.06/ml

    $72.95$0.73/ml

  • Calvin Klein

    1 provider

    In2U Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Calvin Klein In2U Perfume

    $39.99$0.40/ml

    $58.95$0.39/ml

  • Guerlain

    1 provider

    Chant d'Aromes

    EDT · Women

    Bottle size for Guerlain Chant d'Aromes

    $77.99$1.04/ml

  • Versace

    1 provider

    Crystal Noir

    EDT · Women

    Bottle size for Versace Crystal Noir

    $74.99$2.50/ml

    $118.99$1.32/ml

    $9.95$0.07/ml

  • Salvatore Ferragamo

    1 provider

    Incanto Shine Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Salvatore Ferragamo Incanto Shine Perfume

    $54.95$0.55/ml

  • Tommy Hilfiger

    1 provider

    Tommy Girl Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Tommy Hilfiger Tommy Girl Perfume

    $38.00$0.76/ml

    $65.95$0.66/ml

  • Guerlain

    2 providers

    La Petite Robe Noire

    EDT · Women

    Bottle size for Guerlain La Petite Robe Noire

    $80.99$1.80/ml

    $62.99$0.63/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Hermes

    2 providers

    Eau Des Merveilles Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Hermes Eau Des Merveilles Perfume

    $36.95$1.23/ml

    $79.95$1.78/ml

    $48.95$0.98/ml

    $78.95$0.79/ml

  • Elizabeth Arden

    2 providers

    Red Door

    EDT · Women

    Bottle size for Elizabeth Arden Red Door

    $8.95$0.90/ml

    $34.99$1.17/ml

    $52.99$1.06/ml

    $12.95$0.17/ml

    $25.95$0.26/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Givenchy

    2 providers

    Amarige Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Givenchy Amarige Perfume

    $57.95$1.93/ml

    $37.95$0.76/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $34.95$0.35/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Coach

    1 provider

    New York Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Coach New York Perfume

    $79.95$0.89/ml

  • Guerlain

    2 providers

    Samsara Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Guerlain Samsara Perfume

    $99.95$1.33/ml

    $149.95$1.50/ml

  • Donna Karan

    2 providers

    Cashmere Mist Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Donna Karan Cashmere Mist Perfume

    $42.95$1.43/ml

    $69.95$1.40/ml

    $56.95$0.57/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Narciso Rodriguez

    2 providers

    Narciso Rodriguez

    EDT · Women

    Bottle size for Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez

    $80.49$0.80/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Burberry

    1 provider

    Her Blossom Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Burberry Her Blossom Perfume

    $114.95$1.15/ml

  • Issey Miyake

    1 provider

    L'Eau Dissey Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Issey Miyake L'Eau Dissey Perfume

    $29.99$1.20/ml

    $79.95$1.78/ml

    $96.95$0.97/ml

  • Lacoste

    1 provider

    L 12.12 Rose Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Lacoste L 12.12 Rose Perfume

    $72.95$0.73/ml

  • Burberry

    1 provider

    Her Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Burberry Her Perfume

    $89.95$1.80/ml

    $114.95$1.15/ml

  • Cacharel

    1 provider

    Anais Anais Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Cacharel Anais Anais Perfume

    $41.95$0.84/ml

    $55.95$0.56/ml

  • Jean Patou

    2 providers

    Sublime

    EDT · Women

    Bottle size for Jean Patou Sublime

    $39.90$1.33/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $64.99$1.44/ml