Daily Fragrance Scout

Fragrances

712 fragrances compared across providers. Prices are normalized per millilitre so different bottle sizes are honestly comparable.

  • Prada

    3 providers

    L'homme

    EDT · Men

    Bottle size for Prada L'homme

    $4.25$4.25/ml

    $14.99$3.00/ml

    $20.99$2.10/ml

    $96.99$1.94/ml

    $113.95$1.14/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Ralph Lauren

    3 providers

    Polo Black

    EDT

    Bottle size for Ralph Lauren Polo Black

    $73.95$0.99/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $52.49$0.42/ml

    best of 2 providers at 125 ml

    $154.99$0.77/ml

  • Dolce & Gabbana

    2 providers

    Light Blue Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Dolce & Gabbana Light Blue Perfume

    $66.95$2.68/ml

    $79.95$2.67/ml

    $35.95$0.72/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $33.95$0.34/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $68.95$0.34/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Ralph Lauren

    2 providers

    Blue Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Ralph Lauren Blue Perfume

    $77.95$0.62/ml

    best of 2 providers at 125 ml

  • Ralph Lauren

    2 providers

    Polo Green

    EDT · Men

    Bottle size for Ralph Lauren Polo Green

    $69.95$1.17/ml

    best of 2 providers at 60 ml

    $91.95$0.78/ml

  • Royal Copenhagen

    1 provider

    1775 Rival

    EDT · Men

    Bottle size for Royal Copenhagen 1775 Rival

    $64.99$0.65/ml

  • Givenchy

    1 provider

    Ysatis Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Givenchy Ysatis Perfume

    $117.95$1.18/ml

  • Thierry Mugler

    1 provider

    Angel Standing Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Thierry Mugler Angel Standing Perfume

    $83.95$1.68/ml

  • Dolce & Gabbana

    1 provider

    L'Imperatrice Perfume

    EDT

    Bottle size for Dolce & Gabbana L'Imperatrice Perfume

    $106.95$1.07/ml

  • Giorgio Armani

    1 provider

    Armani Code Colonia

    EDT · Men

    Bottle size for Giorgio Armani Armani Code Colonia

    $84.99$1.13/ml

    $91.99$0.74/ml

  • Mercedes Benz

    1 provider

    The Move by Mercedes-Benz

    EDT · Men

    Bottle size for Mercedes Benz The Move by Mercedes-Benz

    $89.95$0.90/ml

  • Mercedes Benz

    1 provider

    The Move

    EDT

    Bottle size for Mercedes Benz The Move

    $89.99$0.90/ml

  • Jean Paul Gaultier

    1 provider

    Scandal

    EDT

    Bottle size for Jean Paul Gaultier Scandal

    $107.95$2.16/ml

    $118.95$1.19/ml

  • Vince Camuto

    2 providers

    Terra

    EDT · Men

    Bottle size for Vince Camuto Terra

    $79.95$0.80/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Givenchy

    2 providers

    Very Irresistible

    EDT · Women

    Bottle size for Givenchy Very Irresistible

    $83.99$1.68/ml

    $118.99$1.59/ml

    $75.59$0.94/ml

  • Trussardi

    1 provider

    A Way For Him

    EDT · Men

    Bottle size for Trussardi A Way For Him

    $55.99$1.12/ml

  • Burberry

    1 provider

    Mr Burberry Indigo

    EDT · Men

    Bottle size for Burberry Mr Burberry Indigo

    $88.99$0.89/ml

    $105.99$0.71/ml

  • Escentric Molecules

    2 providers

    Escentric 05

    EDT · Unisex

    Bottle size for Escentric Molecules Escentric 05

    $139.99$1.40/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Diesel

    1 provider

    Spirit Of The Brave

    EDT · Men

    Bottle size for Diesel Spirit Of The Brave

    $47.99$0.38/ml

    $58.99$0.29/ml

  • Hermes

    1 provider

    Voyage

    EDT · Men

    Bottle size for Hermes Voyage

    $78.99$2.26/ml

  • Diesel

    1 provider

    Bad

    EDT · Men

    Bottle size for Diesel Bad

    $74.99$1.00/ml

  • Issey Miyake

    2 providers

    L'eau D'issey

    EDT · Men

    Bottle size for Issey Miyake L'eau D'issey

    $28.69$0.72/ml

    best of 2 providers at 40 ml

    $34.99$0.78/ml

    $38.49$0.51/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $47.59$0.48/ml

    $56.69$0.45/ml

    best of 2 providers at 125 ml

    $73.49$0.37/ml

  • Cartier

    1 provider

    Eau De Cartier

    EDT · Unisex

    Bottle size for Cartier Eau De Cartier

    $76.95$0.77/ml

  • Calvin Klein

    1 provider

    Ck All

    EDT · Women

    Bottle size for Calvin Klein Ck All

    $54.99$0.55/ml