Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Eclaire Banoffi →

Eclaire Banoffi Perfume - 3.4 oz.

Eclaire Banoffi Perfume - 3.4 oz.

$29.99$50.00

−40%

You save $20.01$0.30/ml

Size
100 ml($0.30/ml)
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Lattafa Eclaire Banoffi is a decadent gourmand fragrance inspired by the classic British Banoffee pie. It opens with a luscious burst of ripe banana and rich caramelized dulce de leche, creating an instantly sweet and creamy introduction. The heart unfolds into a soft, airy blend of whipped cream and warm Madagascar vanilla, adding a light, melt-in-your-mouth texture that balances the richness of the opening. In the dry-down, the scent settles onto a comforting base of golden graham crackers, nutty praline, and skin-hugging musk, leaving a long-lasting, edible-like trail. Celebrated by fragrance enthusiasts for its hyper-realistic gourmand composition, Eclaire Banoffi is the perfect statement perfume for cozy autumn days, chilly winter nights, or any time you want a luxurious, dessert-inspired scent that turns heads.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet