Daily Fragrance Scout
Demeter Coriander Tea bottle

Demeter Coriander Tea

Eau de CologneUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Sep 30, 2026: the cheapest full bottle of Demeter Coriander Tea is $20.95 for 118 ml at Fragrance Outlet ($0.18/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$20.95

118 ml · 1 provider

Average price
$20.95

across 1 provider at 118 ml

Best value
$0.18/ml

at 118 ml

Biggest discount
−16%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 118 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$20.95
Sep 28, 20263 observationsSep 30, 2026
Lowest:
$20.95
Average now:
$20.95
Trend:
flat

Demeter Coriander Tea: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Demeter Coriander Tea?
The lowest live price we track as of Sep 30, 2026 is $20.95 for the 118 ml bottle at Fragrance Outlet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Demeter Coriander Tea cost?
Demeter Coriander Tea starts at $20.95 for a 118 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Demeter Coriander Tea?
The best value we track is $0.18/ml per millilitre at the 118 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Demeter Coriander Tea cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Demeter

Other Demeter fragrances we price across providers.

  • Demeter

    3 providers

    Sunshine

    EDC · Unisex

    Bottle size for Demeter Sunshine

    $23.09$0.20/ml

    best of 3 providers at 118 ml

  • Demeter

    3 providers

    Linen

    EDC · Unisex

    Bottle size for Demeter Linen

    $24.49$0.21/ml

    best of 3 providers at 118 ml

  • Demeter

    3 providers

    Orange Blossom

    EDC · Unisex

    Bottle size for Demeter Orange Blossom

    $26.59$0.23/ml

    best of 3 providers at 118 ml

  • Demeter

    2 providers

    Christmas Tree

    EDC · Unisex

    Bottle size for Demeter Christmas Tree

    $24.12$0.20/ml

    best of 2 providers at 118 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Calvin Klein

    3 providers

    CK One

    EDT · Unisex

    Bottle size for Calvin Klein CK One

    $9.79$0.65/ml

    $20.99$0.47/ml

    $24.95$0.50/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $27.29$0.27/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $35.69$0.18/ml

    best of 3 providers at 200 ml

    $108.99$0.36/ml

  • Calvin Klein

    3 providers

    Obsession

    EDT · Men

    Bottle size for Calvin Klein Obsession

    $52.99$1.77/ml

    $63.95$0.85/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $75.95$0.64/ml

    best of 2 providers at 118 ml

    $21.69$0.17/ml

    $37.09$0.19/ml

    best of 3 providers at 200 ml

  • Oscar De La Renta

    2 providers

    Oscar Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Oscar De La Renta Oscar Perfume

    $28.99$0.97/ml

    $32.98$0.66/ml

    $61.95$0.62/ml

    $33.95$0.17/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Elizabeth Arden

    2 providers

    Red Door

    EDT · Women

    Bottle size for Elizabeth Arden Red Door

    $8.95$0.90/ml

    $34.99$1.17/ml

    $52.99$1.06/ml

    $12.95$0.17/ml

    $25.95$0.26/ml

    best of 2 providers at 100 ml