Daily Fragrance Scout

Elie Saab Le Bridal Perfume

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Elie Saab Le Bridal Perfume is $36.39 for 30 ml at FragranceNet ($1.21/ml, read Oct 3, 2026, 21:30 UTC), compared across 2 retailers.

Lowest price
$36.39

30 ml · 2 providers

Average price
$0.94/ml

per ml: 3 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.68/ml

at 90 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 30 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 30 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Elie Saab Le Bridal Perfume: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Elie Saab Le Bridal Perfume?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $36.39 for the 30 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 21:30 UTC), compared across 2 retailers. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Elie Saab Le Bridal Perfume cost?
Elie Saab Le Bridal Perfume starts at $36.39 for a 30 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Elie Saab Le Bridal Perfume?
The best value we track is $0.68/ml per millilitre at the 90 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Elie Saab Le Bridal Perfume cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Elie Saab

Other Elie Saab fragrances we price across providers.

  • Elie Saab

    2 providers

    Le Essentiel Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Elie Saab Le Essentiel Perfume

    $28.95$0.97/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $43.95$0.49/ml

  • Elie Saab

    2 providers

    Girl Of Now Perfume

    EDP

    Bottle size for Elie Saab Girl Of Now Perfume

    $16.09$2.01/ml

    $46.89$1.56/ml

    $62.29$1.38/ml

    $53.95$0.60/ml

    best of 2 providers at 90 ml

  • Elie Saab

    2 providers

    Girl Of Now Forever Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Elie Saab Girl Of Now Forever Perfume

    $16.09$2.01/ml

    $34.99$1.17/ml

    $40.95$0.82/ml

    $57.95$0.64/ml

    best of 2 providers at 90 ml

  • Elie Saab

    2 providers

    Girl Of Now Shine Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Elie Saab Girl Of Now Shine Perfume

    $15.39$1.92/ml

    $26.95$0.90/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $52.95$0.59/ml

    best of 2 providers at 90 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Mancera

    6 providers

    Cherry Cherry

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Cherry Cherry

    $5.99$5.99/ml

    $24.99$5.00/ml

    $44.99$4.50/ml

    $135.00$2.25/ml

    $104.99$0.89/ml

    $81.00$0.68/ml

    best of 3 providers at 120 ml

  • Givenchy

    4 providers

    Hot Couture Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Givenchy Hot Couture Perfume

    $17.49$2.19/ml

    $83.99$1.68/ml

    $67.95$0.68/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Mancera

    3 providers

    Aoud Exclusif

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Aoud Exclusif

    $79.95$0.68/ml

    $200.00$1.67/ml

    best of 2 providers at 120 ml

  • Bvlgari

    2 providers

    Man Wood Neroli

    EDP · Men

    Bottle size for Bvlgari Man Wood Neroli

    $53.99$0.90/ml

    $67.95$0.68/ml

    best of 2 providers at 100 ml