Daily Fragrance Scout
Fragrance One Day bottle

Fragrance One Day

Extrait de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Fragrance One Day is $120.99 for 50 ml at Maple Prime ($2.42/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$120.99

50 ml · 1 provider

Average price
$120.99

across 1 provider at 50 ml

Best value
$2.42/ml

at 50 ml

Biggest discount
−28%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 14, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$120.99
Aug 13, 202647 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$120.99
Average now:
$120.99
Trend:
flat

Fragrance One Day: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Fragrance One Day?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $120.99 for the 50 ml bottle at Maple Prime (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $120.99 a good price for Fragrance One Day?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Maple Prime is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Fragrance One Day cost?
Fragrance One Day starts at $120.99 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Fragrance One Day?
The best value we track is $2.42/ml per millilitre at the 50 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Fragrance One Day?
The lowest price we have recorded for the 50 ml size is $120.99, tracking since Aug 13, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Fragrance One Day cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Fragrance One

Other Fragrance One fragrances we price across providers.

  • Fragrance One

    1 provider

    Most Masculine

    Extrait · Men

    Bottle size for Fragrance One Most Masculine

    $239.99$2.40/ml

  • Fragrance One

    1 provider

    Club

    Extrait · Men

    Bottle size for Fragrance One Club

    $154.99$1.55/ml

  • Fragrance One

    1 provider

    Black Tie

    Extrait · Men

    Bottle size for Fragrance One Black Tie

    $198.99$1.99/ml

  • Fragrance One

    1 provider

    Night

    Extrait · Women

    Bottle size for Fragrance One Night

    $124.99$2.50/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Tom Ford

    3 providers

    Black Orchid Reserve

    Parfum

    Bottle size for Tom Ford Black Orchid Reserve

    $171.95$3.44/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $242.19$2.42/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Veronique Gabai

    1 provider

    Sur La Plage

    EDP · Unisex

    Bottle size for Veronique Gabai Sur La Plage

    $202.99$2.42/ml

  • Veronique Gabai

    1 provider

    Noire De Mai

    EDP · Unisex

    Bottle size for Veronique Gabai Noire De Mai

    $202.99$2.42/ml

  • Veronique Gabai

    1 provider

    Eau Du Jour

    EDP · Unisex

    Bottle size for Veronique Gabai Eau Du Jour

    $45.49$4.55/ml

    $202.99$2.42/ml