Daily Fragrance Scout
French Avenue Fierte Luna bottle

French Avenue Fierte Luna

Eau de ParfumWomenMiddle Eastern & Arabian

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of French Avenue Fierte Luna is $79.79 for 80 ml at FragranceNet ($1.00/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$79.79

80 ml · 1 provider

Average price
$79.79

across 1 provider at 80 ml

Best value
$1.00/ml

at 80 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 27, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 80 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$79.79
Sep 27, 20265 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$79.79
Average now:
$79.79
Trend:
flat

French Avenue Fierte Luna: questions and answers

Where is the cheapest place to buy French Avenue Fierte Luna?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $79.79 for the 80 ml bottle at FragranceNet (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $79.79 a good price for French Avenue Fierte Luna?
The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does French Avenue Fierte Luna cost?
French Avenue Fierte Luna starts at $79.79 for a 80 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of French Avenue Fierte Luna?
The best value we track is $1.00/ml per millilitre at the 80 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is French Avenue Fierte Luna cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from French Avenue

Other French Avenue fragrances we price across providers.

  • French Avenue

    2 providers

    Vulcan Feu

    EDP · Unisex

    Bottle size for French Avenue Vulcan Feu

    $32.99$0.33/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • French Avenue

    2 providers

    Royal Blend

    Extrait · Unisex

    Bottle size for French Avenue Royal Blend

    $34.99$0.35/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • French Avenue

    2 providers

    Atlantis

    Extrait

    Bottle size for French Avenue Atlantis

    $39.99$0.40/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • French Avenue

    2 providers

    Amber Empire

    Extrait · Men

    Bottle size for French Avenue Amber Empire

    $39.99$0.40/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within middle eastern & arabian.

  • Orientica

    1 provider

    Desert Dusk

    EDP · Unisex

    Bottle size for Orientica Desert Dusk

    $79.99$1.00/ml

  • Fragrance World

    1 provider

    Adayar

    EDP · Unisex

    Bottle size for Fragrance World Adayar

    $79.99$1.00/ml

  • AJMAL

    1 provider

    Gold I

    EDP · Men

    Bottle size for AJMAL Gold I

    $99.95$1.00/ml