Daily Fragrance Scout
Fresh Sugar Lychee bottle

Fresh Sugar Lychee

Eau de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Fresh Sugar Lychee is $53.89 for 30 ml at FragranceNet ($1.80/ml, read Oct 3, 2026, 18:49 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$53.89

30 ml · 1 provider

Average price
$1.35/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.90/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 30 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 30 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Fresh Sugar Lychee: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Fresh Sugar Lychee?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $53.89 for the 30 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 18:49 UTC). Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Fresh Sugar Lychee cost?
Fresh Sugar Lychee starts at $53.89 for a 30 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Fresh Sugar Lychee?
The best value we track is $0.90/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Fresh Sugar Lychee cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Fresh

Other Fresh fragrances we price across providers.

  • Fresh

    1 provider

    Hesperides Grapefruit

    EDP · Unisex

    Bottle size for Fresh Hesperides Grapefruit

    $51.79$1.73/ml

  • Fresh

    1 provider

    Rose Morning

    EDP · Women

    Bottle size for Fresh Rose Morning

    $55.29$1.84/ml

    $99.39$0.99/ml

  • Fresh

    1 provider

    Lily Jasmine

    EDP · Women

    Bottle size for Fresh Lily Jasmine

    $90.29$0.90/ml

  • Fresh

    1 provider

    Citron De Vigne

    EDP · Women

    Bottle size for Fresh Citron De Vigne

    $51.79$1.73/ml

    $90.29$0.90/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Valentino

    5 providers

    Uomo Born In Roma Green Stravaganza

    EDT · Men

    Bottle size for Valentino Uomo Born In Roma Green Stravaganza

    $4.99$4.99/ml

    $15.97$3.19/ml

    best of 2 providers at 5 ml

    $18.89$2.36/ml

    $33.99$3.40/ml

    $32.89$2.19/ml

    $73.00$1.46/ml

    best of 4 providers at 50 ml

    $89.98$0.90/ml

    best of 4 providers at 100 ml

  • Maison Margiela

    3 providers

    Replica Jazz Club

    EDT · Men

    Bottle size for Maison Margiela Replica Jazz Club

    $4.99$4.99/ml

    $14.97$2.99/ml

    best of 3 providers at 5 ml

    $18.89$2.36/ml

    $23.79$2.38/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $59.00$1.97/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $89.99$0.90/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • M. Micallef

    2 providers

    Desirtoxic

    EDP · Unisex

    Bottle size for M. Micallef Desirtoxic

    $15.20$1.90/ml

    $89.99$0.90/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Maison Margiela

    2 providers

    Replica By The Fireplace

    EDT · Unisex

    Bottle size for Maison Margiela Replica By The Fireplace

    $4.99$4.99/ml

    $12.99$2.60/ml

    best of 2 providers at 5 ml

    $26.99$2.70/ml

    $54.00$1.80/ml

    $89.99$0.90/ml