Daily Fragrance Scout
Gucci Bloom bottle

Gucci Bloom

Eau de ToiletteWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Gucci Bloom is $68.59 for 45 ml at FragranceNet ($1.52/ml, read Oct 3, 2026, 13:19 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$68.59

45 ml · 1 provider

Average price
$25.89

across 1 provider at 10 ml

Best value
$0.82/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 25, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 45 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 45 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Gucci Bloom: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Gucci Bloom?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $68.59 for the 45 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 13:19 UTC), compared across 1 retailer. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Gucci Bloom cost?
Gucci Bloom starts at $68.59 for a 45 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Gucci Bloom?
The best value we track is $0.82/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Gucci Bloom cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Gucci

Other Gucci fragrances we price across providers.

  • Gucci

    3 providers

    Flora Gorgeous Gardenia Intense

    EDP · Women

    Bottle size for Gucci Flora Gorgeous Gardenia Intense

    $26.59$2.66/ml

    $82.99$2.77/ml

    best of 3 providers at 30 ml

    $97.99$2.18/ml

    $127.39$1.27/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Gucci

    3 providers

    Guilty Pour Homme

    EDP · Men

    Bottle size for Gucci Guilty Pour Homme

    $133.95$2.98/ml

    best of 2 providers at 45 ml

    $159.99$1.78/ml

    $225.99$1.13/ml

  • Gucci

    2 providers

    Rush

    EDT · Women

    Bottle size for Gucci Rush

    $81.99$2.73/ml

    $43.39$0.96/ml

    $92.99$1.86/ml

    $49.69$0.66/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Gucci

    2 providers

    Bloom Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Gucci Bloom Perfume

    $40.95$1.37/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $62.95$1.40/ml

    $133.95$2.68/ml

    $77.95$0.78/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Valois

    1 provider

    Amour Eternel

    Parfum · Unisex

    Bottle size for Valois Amour Eternel

    $258.99$2.59/ml

  • Valois

    1 provider

    Sa Majeste

    Parfum · Unisex

    Bottle size for Valois Sa Majeste

    $258.99$2.59/ml

  • Valois

    1 provider

    Un Noble Chevalier

    Parfum · Unisex

    Bottle size for Valois Un Noble Chevalier

    $258.99$2.59/ml