Daily Fragrance Scout
Gucci Memoire Dune Odeur bottle

Gucci Memoire Dune Odeur

Eau de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Gucci Memoire Dune Odeur is $131.99 for 100 ml at Fragrance Outlet ($1.32/ml, read Oct 3, 2026, 05:47 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$131.99

100 ml · 1 provider

Average price
$131.99

across 1 provider at 100 ml

Best value
$1.32/ml

at 100 ml

Biggest discount
−3%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$131.99
Sep 28, 20266 observationsOct 3, 2026
Lowest:
$131.99
Average now:
$131.99
Trend:
flat

Gucci Memoire Dune Odeur: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Gucci Memoire Dune Odeur?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $131.99 for the 100 ml bottle at Fragrance Outlet (read Oct 3, 2026, 05:47 UTC), compared across 1 retailer. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
Is $131.99 a good price for Gucci Memoire Dune Odeur?
The lowest price we have recorded for this listing in the 6 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Fragrance Outlet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Gucci Memoire Dune Odeur cost?
Gucci Memoire Dune Odeur starts at $131.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Gucci Memoire Dune Odeur?
The best value we track is $1.32/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Gucci Memoire Dune Odeur cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Gucci

Other Gucci fragrances we price across providers.

  • Gucci

    3 providers

    Flora Gorgeous Gardenia Intense

    EDP · Women

    Bottle size for Gucci Flora Gorgeous Gardenia Intense

    $26.59$2.66/ml

    $82.99$2.77/ml

    best of 3 providers at 30 ml

    $97.99$2.18/ml

    $127.39$1.27/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Gucci

    3 providers

    Guilty Pour Homme

    EDP · Men

    Bottle size for Gucci Guilty Pour Homme

    $133.95$2.98/ml

    best of 2 providers at 45 ml

    $159.99$1.78/ml

    $225.99$1.13/ml

  • Gucci

    2 providers

    Rush

    EDT · Women

    Bottle size for Gucci Rush

    $81.99$2.73/ml

    $43.39$0.96/ml

    $92.99$1.86/ml

    $49.69$0.66/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Gucci

    2 providers

    Bloom Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Gucci Bloom Perfume

    $40.95$1.37/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $62.95$1.40/ml

    $133.95$2.68/ml

    $77.95$0.78/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Bvlgari

    3 providers

    Man Rain Essence

    EDP · Men

    Bottle size for Bvlgari Man Rain Essence

    $16.79$2.10/ml

    $131.95$1.32/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Acqua Di Parma

    2 providers

    Colonia Il Profumo

    EDP · Men

    Bottle size for Acqua Di Parma Colonia Il Profumo

    $131.59$1.32/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Giorgio Armani

    2 providers

    Emporio Armani Stronger With You Powerfully

    EDP · Men

    Bottle size for Giorgio Armani Emporio Armani Stronger With You Powerfully

    $110.59$2.46/ml

    $131.92$1.32/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Lancome

    2 providers

    Idole Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Lancome Idole Perfume

    $77.95$1.56/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $131.95$1.32/ml