Daily Fragrance Scout
Guy Laroche Drakkar Bleu bottle

Guy Laroche Drakkar Bleu

Eau de Parfum

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Guy Laroche Drakkar Bleu is $29.39 for 100 ml at FragranceNet ($0.29/ml, read 2 hours ago), compared across 3 retailers.

The 100 ml ranges from $29.39 at FragranceNet to $64.99 at Fragrance Outlet, a $35.60 spread, 55% of the higher price, across 3 sellers.

The lowest we have recorded for the 100 ml in 55 days of tracking is $27.29 on Aug 11; it is $29.39 now.

Lowest price
$29.39

100 ml · 3 providers

Average price
$48.11

across 3 providers at 100 ml

Best value
$0.29/ml

at 100 ml

Biggest discount
−27%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$49.95$27.29
Aug 7, 202653 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$27.29
Average now:
$48.11
Trend:
−$1.84 since Aug 7, 2026

Guy Laroche Drakkar Bleu: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Guy Laroche Drakkar Bleu?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $29.39 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read 2 hours ago), compared across 3 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $29.39 a good price for Guy Laroche Drakkar Bleu?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Guy Laroche Drakkar Bleu cost?
Guy Laroche Drakkar Bleu starts at $29.39 for a 100 ml bottle across the 3 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Guy Laroche Drakkar Bleu?
The best value we track is $0.29/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Guy Laroche Drakkar Bleu?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $27.29, tracking since Aug 6, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Guy Laroche Drakkar Bleu cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Guy Laroche

Other Guy Laroche fragrances we price across providers.

  • Guy Laroche

    3 providers

    Drakkar Noir

    EDT

    Bottle size for Guy Laroche Drakkar Noir

    $26.99$0.90/ml

    $15.39$0.31/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $14.69$0.15/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $26.59$0.13/ml

    best of 3 providers at 200 ml

  • Guy Laroche

    2 providers

    Fidji Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Guy Laroche Fidji Perfume

    $34.95$0.70/ml

    $20.95$0.21/ml

  • Guy Laroche

    2 providers

    Fidji

    EDT · Women

    Bottle size for Guy Laroche Fidji

    $45.99$0.92/ml

    $24.49$0.24/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Guy Laroche

    1 provider

    Drakkar Noir Intense

    EDP · Men

    Bottle size for Guy Laroche Drakkar Noir Intense

    $49.95$0.50/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Azzaro

    3 providers

    Chrome

    EDT · Men

    Bottle size for Azzaro Chrome

    $24.49$0.82/ml

    best of 3 providers at 30 ml

    $31.49$0.63/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $41.99$0.42/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $58.79$0.29/ml

    best of 3 providers at 200 ml

  • Kenneth Cole

    3 providers

    Mankind Ultimate

    EDT · Men

    Bottle size for Kenneth Cole Mankind Ultimate

    $29.39$0.29/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $74.99$0.37/ml

  • Al Haramain

    1 provider

    Amber Oud White Perfume

    EDP · Unisex

    Bottle size for Al Haramain Amber Oud White Perfume

    $34.95$0.58/ml

    $40.95$0.41/ml

    $57.95$0.29/ml