Issey Miyake
2 providers
L'Eau Dissey Intense
EDT · Men
$29.99$0.40/ml
$82.95$0.66/ml
best of 2 providers at 125 ml

Lowest live price · 45 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 2, 2026: the cheapest full bottle of Issey Miyake L'eau D'issey is $69.99 for 45 ml at FragranceNet ($1.56/ml, read Oct 2, 2026, 03:33 UTC), the only retailer we track with it in stock.
Per millilitre the 125 ml works out at $0.56/ml against $1.56/ml for the 45 ml, so the 125 ml is the better value at today's prices.
The lowest we have recorded for the 45 ml in 52 days of tracking is $69.99 on Aug 11; which is where it sits now.
45 ml · 1 provider
per ml: 3 sizes cannot share a dollar average
at 125 ml
full bottle, off list price
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
| Size | FragranceNet | Average |
|---|---|---|
| 45 mlbest $1.56/ml | $69.99besttracked lowread Oct 2, 2026, 03:33 UTC | $69.99across 1 provider |
| 75 mlbest $1.25/ml | $93.79besttracked lowread Oct 2, 2026, 03:33 UTC | $93.79across 1 provider |
| 125 mlbest $0.56/ml | $69.99besttracked lowread Oct 2, 2026, 03:33 UTC | $69.99across 1 provider |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 9, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.
Other Issey Miyake fragrances we price across providers.
Issey Miyake
2 providers
EDT · Men
$29.99$0.40/ml
$82.95$0.66/ml
best of 2 providers at 125 ml
Issey Miyake
2 providers
EDT · Women
$25.95$0.26/ml
best of 2 providers at 100 ml
Issey Miyake
2 providers
EDT · Men
$34.95$0.35/ml
best of 2 providers at 100 ml
$108.30$0.54/ml
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Giorgio Armani
5 providers
EDT
$20.95$1.40/ml
$41.95$1.40/ml
best of 3 providers at 30 ml
$73.32$1.47/ml
best of 3 providers at 50 ml
$51.95$0.69/ml
best of 5 providers at 75 ml
$69.95$0.56/ml
best of 5 providers at 125 ml
$87.04$0.58/ml
$172.27$0.86/ml
best of 2 providers at 200 ml