Daily Fragrance Scout
Jean Paul Gaultier Le Male Elixir bottle

Jean Paul Gaultier Le Male Elixir

Eau de ParfumMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Jean Paul Gaultier Le Male Elixir is $172.99 for 125 ml at Fragrance Outlet ($1.38/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$172.99

125 ml · 1 provider

Average price
$172.99

across 1 provider at 125 ml

Best value
$1.38/ml

at 125 ml

Biggest discount
−3%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 125 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$172.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$172.99
Average now:
$172.99
Trend:
flat

Jean Paul Gaultier Le Male Elixir: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Jean Paul Gaultier Le Male Elixir?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $172.99 for the 125 ml bottle at Fragrance Outlet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Jean Paul Gaultier Le Male Elixir cost?
Jean Paul Gaultier Le Male Elixir starts at $172.99 for a 125 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Jean Paul Gaultier Le Male Elixir?
The best value we track is $1.38/ml per millilitre at the 125 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Jean Paul Gaultier Le Male Elixir cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Jean Paul Gaultier

Other Jean Paul Gaultier fragrances we price across providers.

  • Jean Paul Gaultier

    5 providers

    Le Beau Paradise Garden

    EDP · Men

    Bottle size for Jean Paul Gaultier Le Beau Paradise Garden

    $4.99$4.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $20.99$2.62/ml

    $22.99$2.30/ml

    $97.99$1.31/ml

    best of 3 providers at 75 ml

    $89.99$0.72/ml

    best of 5 providers at 125 ml

  • Jean Paul Gaultier

    4 providers

    Le Male In Blue

    EDP · Men

    Bottle size for Jean Paul Gaultier Le Male In Blue

    $4.99$4.99/ml

    $16.99$3.40/ml

    $25.99$2.60/ml

    $108.49$1.45/ml

    $89.97$0.72/ml

    best of 4 providers at 125 ml

  • Jean Paul Gaultier

    3 providers

    Le Beau

    EDT · Unisex

    Bottle size for Jean Paul Gaultier Le Beau

    $4.99$4.99/ml

    $17.99$3.60/ml

    $23.99$2.40/ml

    $91.95$1.23/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $114.95$0.92/ml

    best of 2 providers at 125 ml

  • Jean Paul Gaultier

    3 providers

    Divine Elixir

    Parfum

    Bottle size for Jean Paul Gaultier Divine Elixir

    $125.29$2.51/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $133.99$1.34/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Lancome

    2 providers

    La Vie Est Belle Vanille Nude

    EDP · Women

    Bottle size for Lancome La Vie Est Belle Vanille Nude

    $107.09$3.57/ml

    $127.39$2.55/ml

    $137.99$1.38/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Yves Saint Laurent

    2 providers

    Libre Flowers Flames

    EDP · Women

    Bottle size for Yves Saint Laurent Libre Flowers Flames

    $5.99$5.99/ml

    $123.95$1.38/ml

  • Giorgio Armani

    1 provider

    Si Intense Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Giorgio Armani Si Intense Perfume

    $68.95$1.38/ml

  • Marc Jacobs

    1 provider

    Daisy Wild Perfume

    EDP

    Bottle size for Marc Jacobs Daisy Wild Perfume

    $137.95$1.38/ml