Daily Fragrance Scout
Kate Spade Cherie bottle

Kate Spade Cherie

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Kate Spade Cherie is $95.99 for 100 ml at Fragrance Outlet ($0.96/ml, read under an hour ago), compared across 2 retailers.

Lowest price
$95.99

100 ml · 2 providers

Average price
$1.11/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.96/ml

at 100 ml

Biggest discount
−3%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 28, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$95.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$95.99
Average now:
$95.99
Trend:
flat

Kate Spade Cherie: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Kate Spade Cherie?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $95.99 for the 100 ml bottle at Fragrance Outlet (read under an hour ago), compared across 2 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Kate Spade Cherie cost?
Kate Spade Cherie starts at $95.99 for a 100 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Kate Spade Cherie?
The best value we track is $0.96/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Kate Spade Cherie cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Kate Spade

Other Kate Spade fragrances we price across providers.

  • Kate Spade

    2 providers

    Cherie Perfume

    EDP

    Bottle size for Kate Spade Cherie Perfume

    $17.95$0.45/ml

    $20.95$0.35/ml

    $21.95$0.22/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Kate Spade

    1 provider

    N.Y. Live Colorfully

    EDP · Women

    Bottle size for Kate Spade N.Y. Live Colorfully

    $72.99$1.46/ml

    $94.99$0.95/ml

  • Kate Spade

    1 provider

    In Full Bloom

    EDP · Women

    Bottle size for Kate Spade In Full Bloom

    $74.99$1.50/ml

    $94.99$0.95/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Mancera

    5 providers

    Intense Instant Crush

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Mancera Intense Instant Crush

    $98.69$1.64/ml

    best of 2 providers at 60 ml

    $129.49$1.10/ml

    $114.99$0.96/ml

    best of 3 providers at 120 ml

  • Mont Blanc

    3 providers

    Legend Blue

    EDP · Men

    Bottle size for Mont Blanc Legend Blue

    $9.09$1.82/ml

    $95.95$0.96/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Christian Dior

    3 providers

    Eau Sauvage

    EDT · Men

    Bottle size for Christian Dior Eau Sauvage

    $99.99$2.00/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $130.95$1.31/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $192.49$0.96/ml

  • Jean Paul Gaultier

    3 providers

    Le Beau Narcisse

    EDP · Men

    Bottle size for Jean Paul Gaultier Le Beau Narcisse

    $5.99$5.99/ml

    $22.99$4.60/ml

    $20.99$3.50/ml

    $34.99$3.50/ml

    $119.97$0.96/ml