Daily Fragrance Scout
Khadlaj Empire Regent bottle

Khadlaj Empire Regent

Eau de ParfumWomenMiddle Eastern & Arabian

Why authentic bottles cost less here

As of Sep 30, 2026: the cheapest full bottle of Khadlaj Empire Regent is $34.99 for 100 ml at FragranceNet ($0.35/ml, read under an hour ago), compared across 2 retailers.

Lowest price
$34.99

100 ml · 2 providers

Average price
$34.99

across 2 providers at 100 ml

Best value
$0.35/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 5, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$37.44$34.99
Aug 9, 202650 observationsSep 30, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$34.99
Average now:
$34.99
Trend:
flat

Khadlaj Empire Regent: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Khadlaj Empire Regent?
The lowest live price we track as of Sep 30, 2026 is $34.99 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read under an hour ago), compared across 2 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $34.99 a good price for Khadlaj Empire Regent?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Khadlaj Empire Regent cost?
Khadlaj Empire Regent starts at $34.99 for a 100 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Khadlaj Empire Regent?
The best value we track is $0.35/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Khadlaj Empire Regent?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $34.99, tracking since Aug 9, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Khadlaj Empire Regent cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Khadlaj

Other Khadlaj fragrances we price across providers.

  • Khadlaj

    3 providers

    La Fede Aura Manga

    EDP · Unisex

    Bottle size for Khadlaj La Fede Aura Manga

    $26.99$0.27/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Khadlaj

    3 providers

    Cloud Candy

    EDP

    Bottle size for Khadlaj Cloud Candy

    $31.99$0.32/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $7.69$0.04/ml

  • Khadlaj

    3 providers

    La Fede White Forest Strawberry

    EDP · Women

    Bottle size for Khadlaj La Fede White Forest Strawberry

    $25.89$0.26/ml

    best of 3 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within middle eastern & arabian.

  • Al Haramain

    2 providers

    Amber Oud Ultra Violet

    EDP · Unisex

    Bottle size for Al Haramain Amber Oud Ultra Violet

    $61.59$0.52/ml

    best of 2 providers at 118 ml

    $69.99$0.35/ml

  • Armaf

    1 provider

    Club De Nuit Untold

    EDP · Unisex

    Bottle size for Armaf Club De Nuit Untold

    $44.99$0.43/ml

    $69.99$0.35/ml

  • Al Haramain

    3 providers

    Amber Oud Gold Edition

    EDP · Unisex

    Bottle size for Al Haramain Amber Oud Gold Edition

    $39.95$0.67/ml

    best of 3 providers at 60 ml

    $49.99$0.50/ml

    $75.95$0.64/ml

    best of 2 providers at 118 ml

    $72.99$0.36/ml

  • Al Haramain

    1 provider

    Amber Oud Carbon

    EDP · Unisex

    Bottle size for Al Haramain Amber Oud Carbon

    $71.99$0.36/ml