Maison Margiela
2 providers
Replica From The Garden
EDT · Unisex
$3.99$3.99/ml
$14.99$3.00/ml
best of 2 providers at 5 ml
$24.99$2.50/ml
$89.99$0.90/ml

As of Sep 30, 2026: no full bottle of Maison Margiela Replica When The Rain Stops is in stock at the 1 retailer we track; the 8 ml decant is $19.59.
No full bottle of Maison Margiela Replica When The Rain Stops is in stock anywhere we track. These have a full bottle in stock today, Maison Margiela first.
Maison Margiela
2 providers
EDT · Unisex
$3.99$3.99/ml
$14.99$3.00/ml
best of 2 providers at 5 ml
$24.99$2.50/ml
$89.99$0.90/ml
Maison Margiela
2 providers
EDT · Men
$4.99$4.99/ml
$20.99$4.20/ml
$23.79$2.38/ml
best of 2 providers at 10 ml
$68.59$2.29/ml
$89.99$0.90/ml
Maison Margiela
2 providers
EDT · Women
$3.99$3.99/ml
$15.99$3.20/ml
$21.99$2.20/ml
$69.99$2.33/ml
$114.09$1.14/ml
Maison Margiela
2 providers
EDT · Unisex
$30.79$3.08/ml
$74.89$2.50/ml
$118.99$1.19/ml
best of 2 providers at 100 ml
8 ml · decant only
across 1 provider at 8 ml
at 8 ml
full bottle, off list price
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
| Size | FragranceNet | Venba Fragrance | Average |
|---|---|---|---|
| 8 mlbest $2.45/ml | $19.59bestMinitracked lowread Sep 30, 2026, 21:03 UTC | not carried | $19.59across 1 provider |
| 100 ml | not carried | sold out | - |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 27, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
Sold out everywhere at 100 ml: the line shows the prices we recorded while it was listed, not a price you can buy at today.
17 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.
Other Maison Margiela fragrances we price across providers.
Maison Margiela
2 providers
EDT · Unisex
$30.79$3.08/ml
$74.89$2.50/ml
$118.99$1.19/ml
best of 2 providers at 100 ml
Maison Margiela
2 providers
EDT · Unisex
$3.99$3.99/ml
$14.99$3.00/ml
best of 2 providers at 5 ml
$24.99$2.50/ml
$89.99$0.90/ml
Maison Margiela
2 providers
EDT · Men
$4.99$4.99/ml
$20.99$4.20/ml
$23.79$2.38/ml
best of 2 providers at 10 ml
$68.59$2.29/ml
$89.99$0.90/ml
Maison Margiela
2 providers
EDT · Women
$3.99$3.99/ml
$15.99$3.20/ml
$21.99$2.20/ml
$69.99$2.33/ml
$114.09$1.14/ml
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Goldfield & Banks
2 providers
EDP · Unisex
$4.99$4.99/ml
$19.99$4.00/ml
$34.99$3.50/ml
$160.00$3.20/ml
$245.00$2.45/ml