Daily Fragrance Scout
Mancera Aoud Line bottle

Mancera Aoud Line

Eau de Parfum

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 4, 2026: the cheapest full bottle of Mancera Aoud Line is $66.49 for 60 ml at FragranceNet ($1.11/ml, read Oct 4, 2026, 00:15 UTC), compared across 2 retailers.

The 118 ml ranges from $68.95 at FragranceShop to $79.79 at FragranceNet, a $10.84 spread, 14% of the higher price, across 2 sellers.

Per millilitre the 118 ml works out at $0.58/ml against $1.11/ml for the 60 ml, so the 118 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 118 ml in 13 days of tracking is $68.95 on Sep 21; which is where it sits now.

Lowest price
$66.49

60 ml · 2 providers

Average price
$68.95

across 0 providers at 2 ml

Best value
$0.58/ml

at 118 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

Decants from 1 store: from $2.01/ml (8 ml at FragranceNet, $16.09, read Oct 4, 2026, 00:15 UTC).

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 118 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$74.37$68.95
Sep 21, 202614 observationsOct 4, 2026
Lowest:
$68.95
Average now:
$74.37
Trend:
+$5.42 since Sep 21, 2026

Mancera Aoud Line: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Mancera Aoud Line?
The lowest live price we track as of Oct 4, 2026 is $66.49 for the 60 ml bottle at FragranceNet (read Oct 4, 2026, 00:15 UTC), compared across 2 retailers. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Mancera Aoud Line cost?
Mancera Aoud Line starts at $66.49 for a 60 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Mancera Aoud Line?
The best value we track is $0.58/ml per millilitre at the 118 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Mancera Aoud Line?
The lowest price we have recorded for the 118 ml size is $68.95, tracking since Sep 21, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Is it cheaper to buy a decant or a full bottle of Mancera Aoud Line?
The full bottle is cheaper per millilitre: $0.58/ml for the cheapest full bottle (118 ml at FragranceShop, $68.95, read Oct 3, 2026, 23:30 UTC), against $2.01/ml for the cheapest decant (8 ml at FragranceNet, $16.09, read Oct 4, 2026, 00:15 UTC), about 3.5 times as much per ml. A decant costs less up front, which makes it the cheaper way to try the scent before committing to a bottle.
Why is Mancera Aoud Line cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Mancera

Other Mancera fragrances we price across providers.

  • Mancera

    9 providers

    Cedrat Boise

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Cedrat Boise

    $2.99$2.99/ml

    $4.99$2.50/ml

    $13.99$2.80/ml

    best of 2 providers at 5 ml

    $16.79$2.10/ml

    $17.99$1.80/ml

    $71.39$1.19/ml

    best of 2 providers at 60 ml

    $77.95$0.66/ml

    best of 4 providers at 118 ml

    $64.99$0.54/ml

    best of 5 providers at 120 ml

  • Mancera

    6 providers

    Instant Crush

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Instant Crush

    $4.50$4.50/ml

    $13.97$2.79/ml

    best of 2 providers at 5 ml

    $18.19$2.27/ml

    $25.99$2.60/ml

    $83.29$1.39/ml

    best of 2 providers at 60 ml

    $77.95$0.66/ml

    best of 2 providers at 118 ml

    $79.98$0.67/ml

    best of 4 providers at 120 ml

  • Mancera

    6 providers

    Tonka Cola

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Tonka Cola

    $4.50$4.50/ml

    $19.99$4.00/ml

    $15.00$1.88/ml

    best of 2 providers at 8 ml

    $24.99$2.50/ml

    $135.00$2.25/ml

    $78.00$0.65/ml

    best of 3 providers at 120 ml

  • Mancera

    6 providers

    Cherry Cherry

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Cherry Cherry

    $5.99$5.99/ml

    $24.99$5.00/ml

    $44.99$4.50/ml

    $135.00$2.25/ml

    $104.99$0.89/ml

    $81.00$0.68/ml

    best of 3 providers at 120 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Derek Lam

    2 providers

    A Hold On Me

    EDP · Women

    Bottle size for Derek Lam A Hold On Me

    $42.95$0.86/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $57.95$0.58/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Al Haramain

    2 providers

    Amber Oud Dubai Night

    Extrait

    Bottle size for Al Haramain Amber Oud Dubai Night

    $50.39$0.67/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $58.09$0.58/ml

  • Coach

    2 providers

    Wild Rose

    EDP · Women

    Bottle size for Coach Wild Rose

    $34.99$1.17/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $51.79$1.04/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $51.79$0.58/ml

    best of 2 providers at 90 ml

  • Acqua Di Parma

    2 providers

    Colonia

    EDC · Women

    Bottle size for Acqua Di Parma Colonia

    $12.99$2.60/ml

    best of 2 providers at 5 ml

    $14.69$1.84/ml

    $51.79$2.59/ml

    $68.00$1.36/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $104.29$1.04/ml

    $287.69$0.58/ml