Marc Jacobs
3 providers
Perfect Absolute
EDP · Women
$23.79$2.38/ml
$128.99$2.87/ml
$115.49$1.15/ml
best of 3 providers at 100 ml

Lowest live price · 30 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Marc Jacobs Daisy Wild is $66.49 for 30 ml at FragranceNet ($2.22/ml, read 2 hours ago), compared across 2 retailers.
Per millilitre the 100 ml works out at $1.10/ml against $2.22/ml for the 30 ml, so the 100 ml is the better value at today's prices.
The lowest we have recorded for the 30 ml in 51 days of tracking is $66.49 on Aug 11; which is where it sits now.
30 ml · 2 providers
per ml: 3 sizes cannot share a dollar average
at 100 ml
full bottle, off list price
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
| Size | eCosmetics | FragranceNet | Average |
|---|---|---|---|
| 10 mlbest $2.52/ml | not carried | $25.19bestMinitracked lowread Oct 1, 2026, 02:03 UTC | $25.19across 1 provider |
| 30 mlbest $2.22/ml | not carried | $66.49besttracked lowread Oct 1, 2026, 02:03 UTC | $66.49across 1 provider |
| 100 mlbest $1.10/ml | $110.17bestTestertracked lowread Oct 1, 2026, 03:46 UTC | not carried | $110.17across 1 provider |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.
Other Marc Jacobs fragrances we price across providers.
Marc Jacobs
3 providers
EDP · Women
$23.79$2.38/ml
$128.99$2.87/ml
$115.49$1.15/ml
best of 3 providers at 100 ml
Marc Jacobs
2 providers
EDT · Women
$43.95$0.88/ml
best of 2 providers at 50 ml
$62.95$0.63/ml
best of 2 providers at 100 ml
Marc Jacobs
2 providers
EDT · Women
$103.95$1.39/ml
$57.95$0.46/ml
best of 2 providers at 125 ml
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Essential
4 providers
EDP · Unisex
$3.99$3.99/ml
$30.00$3.00/ml
$109.99$1.10/ml
best of 4 providers at 100 ml
Juliette Has A Gun
4 providers
EDP
$34.00$4.25/ml
$68.59$1.37/ml
best of 2 providers at 50 ml
$109.95$1.10/ml
best of 3 providers at 100 ml
$250.00$1.25/ml