Marc Jacobs
3 providers
Perfect Absolute
EDP · Women
$23.79$2.38/ml
$128.99$2.87/ml
$115.49$1.15/ml
best of 3 providers at 100 ml

Lowest live price · 100 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Marc Jacobs Dot is $36.39 for 100 ml at FragranceNet ($0.36/ml, read 1 hour ago), compared across 2 retailers.
The 100 ml ranges from $36.39 at FragranceNet to $96.99 at Fragrance Outlet, a $60.60 spread, 62% of the higher price, across 2 sellers.
Per millilitre the 100 ml works out at $0.36/ml against $1.58/ml for the 50 ml, so the 100 ml is the better value at today's prices.
The lowest we have recorded for the 100 ml in 6 days of tracking is $36.39 on Sep 25; which is where it sits now.
100 ml · 2 providers
per ml: 2 sizes cannot share a dollar average
at 100 ml
full bottle, off list price
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
| Size | Fragrance Outlet | FragranceNet | Olfactory Factory LLC | Average |
|---|---|---|---|---|
| 50 mlbest $1.58/ml | $78.99best−4%read Oct 1, 2026, 02:48 UTC | not carried | not carried | $78.99across 1 provider |
| 100 mlbest $0.36/ml | $96.99−3%read Oct 1, 2026, 02:48 UTC | $36.39bestTestertracked lowread Oct 1, 2026, 02:03 UTC | sold out | $66.69across 2 providers |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
Other Marc Jacobs fragrances we price across providers.
Marc Jacobs
3 providers
EDP · Women
$23.79$2.38/ml
$128.99$2.87/ml
$115.49$1.15/ml
best of 3 providers at 100 ml
Marc Jacobs
2 providers
EDP
$95.95$3.20/ml
$70.95$0.57/ml
best of 2 providers at 125 ml
Marc Jacobs
2 providers
EDT · Women
$43.95$0.88/ml
best of 2 providers at 50 ml
$62.95$0.63/ml
best of 2 providers at 100 ml
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Dolce & Gabbana
4 providers
EDT · Men
$34.95$1.17/ml
best of 2 providers at 30 ml
$49.69$0.99/ml
best of 3 providers at 50 ml
$39.95$0.40/ml
best of 4 providers at 100 ml
$53.95$0.36/ml
best of 4 providers at 150 ml
Al Haramain
3 providers
EDP · Unisex
$39.95$0.67/ml
best of 3 providers at 60 ml
$49.99$0.50/ml
$75.95$0.64/ml
best of 2 providers at 118 ml
$72.99$0.36/ml
Alfred Dunhill
2 providers
EDT · Men
$31.99$0.64/ml
$36.39$0.36/ml
best of 2 providers at 100 ml
$80.75$0.54/ml