Daily Fragrance Scout
Rabanne Invictus Elixir bottle

Rabanne Invictus Elixir

ParfumMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Rabanne Invictus Elixir is $142.99 for 100 ml at Maple Prime ($1.43/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$142.99

100 ml · 1 provider

Average price
$142.99

across 1 provider at 100 ml

Best value
$1.43/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 29, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$168.99$136.99
Aug 13, 202647 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$136.99
Average now:
$142.99
Trend:
−$26.00 since Aug 13, 2026

Rabanne Invictus Elixir: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Rabanne Invictus Elixir?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $142.99 for the 100 ml bottle at Maple Prime (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $142.99 a good price for Rabanne Invictus Elixir?
About what this listing has cost across the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Maple Prime is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Rabanne Invictus Elixir cost?
Rabanne Invictus Elixir starts at $142.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Rabanne Invictus Elixir?
The best value we track is $1.43/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Rabanne Invictus Elixir?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $136.99, tracking since Aug 13, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Rabanne Invictus Elixir cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Rabanne

Other Rabanne fragrances we price across providers.

  • Rabanne

    1 provider

    Olympea Absolu

    Parfum · Women

    Bottle size for Rabanne Olympea Absolu

    $92.99$1.86/ml

    $103.99$1.30/ml

  • Rabanne

    1 provider

    Amber Oud

    EDP · Men

    Bottle size for Rabanne Amber Oud

    $104.99$1.05/ml

  • Rabanne

    1 provider

    Million Gold For Her

    Parfum · Women

    Bottle size for Rabanne Million Gold For Her

    $7.99$4.00/ml

    $16.99$3.40/ml

    $92.99$1.03/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Viktor & Rolf

    3 providers

    Spicebomb Extreme

    EDP · Men

    Bottle size for Viktor & Rolf Spicebomb Extreme

    $105.99$2.12/ml

    $128.95$1.43/ml

    best of 2 providers at 90 ml

  • Memo

    2 providers

    French Leather

    EDP

    Bottle size for Memo French Leather

    $5.99$5.99/ml

    $286.99$1.43/ml

  • Atelier Materi

    2 providers

    Cuir Nilam

    EDP · Unisex

    Bottle size for Atelier Materi Cuir Nilam

    $43.39$4.34/ml

    $142.79$1.43/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Jean Paul Gaultier

    2 providers

    Scandal

    EDP · Men

    Bottle size for Jean Paul Gaultier Scandal

    $142.95$1.43/ml

    best of 2 providers at 100 ml