Daily Fragrance Scout
Sabrina Carpenter Sweet Tooth Me Espresso bottle

Sabrina Carpenter Sweet Tooth Me Espresso

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 2, 2026: the cheapest full bottle of Sabrina Carpenter Sweet Tooth Me Espresso is $46.99 for 75 ml at Maple Prime ($0.63/ml, read Oct 2, 2026, 14:03 UTC), compared across 2 retailers.

The 75 ml ranges from $46.99 at Maple Prime to $52.99 at Fragrance Outlet, a $6.00 spread, 11% of the higher price, across 2 sellers.

The lowest we have recorded for the 75 ml in 50 days of tracking is $46.99 on Aug 13; which is where it sits now.

Lowest price
$46.99

75 ml · 2 providers

Average price
$49.99

across 2 providers at 75 ml

Best value
$0.63/ml

at 75 ml

Biggest discount
−22%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 75 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$49.99$46.99
Aug 13, 202648 observationsOct 2, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$46.99
Average now:
$49.99
Trend:
+$3.00 since Aug 13, 2026

Sabrina Carpenter Sweet Tooth Me Espresso: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Sabrina Carpenter Sweet Tooth Me Espresso?
The lowest live price we track as of Oct 2, 2026 is $46.99 for the 75 ml bottle at Maple Prime (read Oct 2, 2026, 14:03 UTC), compared across 2 retailers. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
Is $46.99 a good price for Sabrina Carpenter Sweet Tooth Me Espresso?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Maple Prime is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Sabrina Carpenter Sweet Tooth Me Espresso cost?
Sabrina Carpenter Sweet Tooth Me Espresso starts at $46.99 for a 75 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Sabrina Carpenter Sweet Tooth Me Espresso?
The best value we track is $0.63/ml per millilitre at the 75 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Sabrina Carpenter Sweet Tooth Me Espresso?
The lowest price we have recorded for the 75 ml size is $46.99, tracking since Aug 13, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Sabrina Carpenter Sweet Tooth Me Espresso cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Sabrina Carpenter

Other Sabrina Carpenter fragrances we price across providers.

  • Sabrina Carpenter

    3 providers

    Sweet Tooth

    EDP · Women

    Bottle size for Sabrina Carpenter Sweet Tooth

    $13.99$1.40/ml

    $38.99$0.52/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Sabrina Carpenter

    2 providers

    Sweet Tooth Cherry Baby

    EDP · Women

    Bottle size for Sabrina Carpenter Sweet Tooth Cherry Baby

    $27.99$0.37/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Sabrina Carpenter

    1 provider

    Me Espresso Perfume

    EDP

    Bottle size for Sabrina Carpenter Me Espresso Perfume

    $52.95$0.71/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Mancera

    4 providers

    Red Tobacco

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Red Tobacco

    $4.50$4.50/ml

    $17.99$3.60/ml

    $21.99$2.20/ml

    $135.00$2.25/ml

    $86.95$0.74/ml

    $75.00$0.63/ml

    best of 2 providers at 120 ml

  • Thierry Mugler

    3 providers

    Angel

    EDP · Women

    Bottle size for Thierry Mugler Angel

    $50.99$3.40/ml

    $55.29$2.21/ml

    best of 2 providers at 25 ml

    $76.99$1.71/ml

    $144.99$2.90/ml

    $62.95$0.63/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Paco Rabanne

    3 providers

    Phantom Intense

    EDP

    Bottle size for Paco Rabanne Phantom Intense

    $17.49$2.19/ml

    $97.95$1.96/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $101.49$1.01/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $119.69$0.80/ml

    $125.29$0.63/ml

  • Giorgio Armani

    3 providers

    Emporio Armani

    EDT · Men

    Bottle size for Giorgio Armani Emporio Armani

    $37.99$1.27/ml

    $47.59$0.95/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $62.99$0.63/ml

    best of 3 providers at 100 ml