Daily Fragrance Scout
Swiss Arabian Jamila bottle

Swiss Arabian Jamila

Perfume OilWomenMiddle Eastern & Arabian

As of Oct 1, 2026: no full bottle of Swiss Arabian Jamila is in stock at the 1 retailer we track; the 15 ml decant is $34.99.

In stock now

No full bottle of Swiss Arabian Jamila is in stock anywhere we track. These have a full bottle in stock today, Swiss Arabian first.

  • Swiss Arabian

    2 providers

    Shaghaf Oud Ahmar

    EDP · Unisex

    Bottle size for Swiss Arabian Shaghaf Oud Ahmar

    $52.49$0.70/ml

  • Swiss Arabian

    2 providers

    Tobacco 01

    Extrait · Men

    Bottle size for Swiss Arabian Tobacco 01

    $53.89$1.08/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Swiss Arabian

    2 providers

    Vanilla 01

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Swiss Arabian Vanilla 01

    $65.99$1.32/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Swiss Arabian

    1 provider

    Essence Of Casablanca

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Swiss Arabian Essence Of Casablanca

    $78.39$0.78/ml

Lowest price
$34.99

15 ml · decant only

Average price
$34.99

across 1 provider at 15 ml

Best value
$2.33/ml

at 15 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 27, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 15 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$34.99
Aug 9, 202651 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$34.99
Average now:
$34.99
Trend:
flat

More from Swiss Arabian

Other Swiss Arabian fragrances we price across providers.

  • Swiss Arabian

    2 providers

    Shaghaf Amber Infusion

    EDP · Unisex

    Bottle size for Swiss Arabian Shaghaf Amber Infusion

    $35.99$0.48/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Swiss Arabian

    2 providers

    Tobacco 01

    Extrait · Men

    Bottle size for Swiss Arabian Tobacco 01

    $53.89$1.08/ml

    best of 2 providers at 50 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within middle eastern & arabian.

  • Kayali

    1 provider

    Musk Matcha 45

    EDP · Women

    Bottle size for Kayali Musk Matcha 45

    $115.99$2.32/ml

  • Navitus

    1 provider

    Parfums Vanilla Eclat

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Navitus Parfums Vanilla Eclat

    $228.99$2.29/ml

  • Nicheend

    1 provider

    Kepler

    EDP · Unisex

    Bottle size for Nicheend Kepler

    $226.99$2.27/ml