Daily Fragrance Scout

Swiss Arabian Kashkha Perfume

Eau de ParfumUnisexMiddle Eastern & Arabian

Why authentic bottles cost less here

As of Sep 30, 2026: the cheapest full bottle of Swiss Arabian Kashkha Perfume is $20.95 for 50 ml at FragranceShop ($0.42/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$20.95

50 ml · 1 provider

Average price
$20.95

across 1 provider at 50 ml

Best value
$0.42/ml

at 50 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$20.95
Sep 21, 202610 observationsSep 30, 2026
Lowest:
$20.95
Average now:
$20.95
Trend:
flat

Swiss Arabian Kashkha Perfume: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Swiss Arabian Kashkha Perfume?
The lowest live price we track as of Sep 30, 2026 is $20.95 for the 50 ml bottle at FragranceShop (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $20.95 a good price for Swiss Arabian Kashkha Perfume?
The lowest price we have recorded for this listing in the 10 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceShop is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Swiss Arabian Kashkha Perfume cost?
Swiss Arabian Kashkha Perfume starts at $20.95 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Swiss Arabian Kashkha Perfume?
The best value we track is $0.42/ml per millilitre at the 50 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Swiss Arabian Kashkha Perfume?
The lowest price we have recorded for the 50 ml size is $20.95, tracking since Sep 21, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Swiss Arabian Kashkha Perfume cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Swiss Arabian

Other Swiss Arabian fragrances we price across providers.

  • Swiss Arabian

    2 providers

    Shaghaf Amber Infusion

    EDP · Unisex

    Bottle size for Swiss Arabian Shaghaf Amber Infusion

    $35.99$0.48/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Swiss Arabian

    2 providers

    Tobacco 01

    Extrait · Men

    Bottle size for Swiss Arabian Tobacco 01

    $53.89$1.08/ml

    best of 2 providers at 50 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within middle eastern & arabian.

  • Al Haramain

    2 providers

    Amber Oud Aqua Dubai

    Extrait

    Bottle size for Al Haramain Amber Oud Aqua Dubai

    $16.09$2.01/ml

    $49.99$0.67/ml

    $59.99$0.60/ml

    $83.99$0.42/ml

  • French Avenue

    2 providers

    Liquid Brun

    Extrait · Men

    Bottle size for French Avenue Liquid Brun

    $62.99$0.42/ml

    best of 2 providers at 150 ml

  • Orientica

    1 provider

    Velvet Gold Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Orientica Velvet Gold Perfume

    $64.95$0.81/ml

    $69.95$0.47/ml