Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Moonlight Blue →

Moonlight Blue Cologne - 3.4 oz.

Moonlight Blue Cologne - 3.4 oz.

$74.99$90.00

−17%Tracked low

You save $15.01$0.75/ml

Size
100 ml($0.75/ml)
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Something cool and nocturnal runs through Moonlight Blue Cologne from Kenneth Cole right from the top, bergamot, grapefruit and blue sage combining for a sharp, herbal citrus opening. Nutmeg, moon flower and mint settle the core into something warm and cooling at once, an unusual contrast. Vetiver, patchouli and Atlas cedar close the foundation dry and richly woody. Moon flower is an evocative, rarely used note, and pairing it with mint gives the heart a distinctly nocturnal, faintly luminous quality. Moonlight Blue Cologne is a woody citrus Eau de Toilette, suited to evening wear. Kenneth Cole built atmosphere into this one, true to its name.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Diplomate Pour Homme Cologne

    100 ml · EDT

    $39.99$82.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet