Daily Fragrance Scout
Gucci Flora Gorgeous Jasmine bottle

Gucci Flora Gorgeous Jasmine

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Gucci Flora Gorgeous Jasmine is $175.99 for 100 ml at Fragrance Outlet ($1.76/ml, read Oct 1, 2026, 23:17 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$175.99

100 ml · 1 provider

Average price
$175.99

across 0 providers at 30 ml

Best value
$1.76/ml

at 100 ml

Biggest discount
−3%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$175.99
Sep 28, 20265 observationsOct 2, 2026
Lowest:
$175.99
Average now:
$175.99
Trend:
flat

Gucci Flora Gorgeous Jasmine: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Gucci Flora Gorgeous Jasmine?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $175.99 for the 100 ml bottle at Fragrance Outlet (read Oct 1, 2026, 23:17 UTC), compared across 1 retailer. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Gucci Flora Gorgeous Jasmine cost?
Gucci Flora Gorgeous Jasmine starts at $175.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Gucci Flora Gorgeous Jasmine?
The best value we track is $1.76/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Gucci Flora Gorgeous Jasmine cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Gucci

Other Gucci fragrances we price across providers.

  • Gucci

    3 providers

    Flora Gorgeous Gardenia Intense

    EDP · Women

    Bottle size for Gucci Flora Gorgeous Gardenia Intense

    $26.59$2.66/ml

    $82.99$2.77/ml

    best of 3 providers at 30 ml

    $97.99$2.18/ml

    $127.39$1.27/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Gucci

    2 providers

    Bloom Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Gucci Bloom Perfume

    $40.95$1.37/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $133.95$2.68/ml

    $77.95$0.78/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Gucci

    2 providers

    Rush

    EDT · Women

    Bottle size for Gucci Rush

    $81.99$2.73/ml

    $43.39$0.96/ml

    $92.99$1.86/ml

    $54.59$0.73/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Gucci

    2 providers

    Guilty Essence

    EDT · Men

    Bottle size for Gucci Guilty Essence

    $16.79$2.10/ml

    $107.99$2.40/ml

    $62.99$1.26/ml

    $76.29$0.85/ml

    best of 2 providers at 90 ml

    $119.69$0.60/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Yves Saint Laurent

    3 providers

    Myslf L'Absolu

    Parfum

    Bottle size for Yves Saint Laurent Myslf L'Absolu

    $28.99$3.62/ml

    $29.99$3.00/ml

    $149.95$2.50/ml

    best of 2 providers at 60 ml

    $175.95$1.76/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Burberry

    2 providers

    Her

    EDP · Women

    Bottle size for Burberry Her

    $26.59$2.66/ml

    $145.99$3.24/ml

    $175.99$1.76/ml

  • Burberry

    2 providers

    Goddess

    EDP · Women

    Bottle size for Burberry Goddess

    $19.59$2.45/ml

    $145.99$2.92/ml

    $175.99$1.76/ml

  • Dior

    1 provider

    Balade Sauvage

    EDP · Unisex

    Bottle size for Dior Balade Sauvage

    $439.99$1.76/ml