Daily Fragrance Scout
Kenneth Cole Blush bottle

Kenneth Cole Blush

Eau de ParfumWomenTesters & Unboxed

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Kenneth Cole Blush is $10.49 for 30 ml at FragranceNet ($0.35/ml, read Oct 1, 2026, 17:33 UTC), compared across 2 retailers.

Per millilitre the 100 ml works out at $0.70/ml against $0.35/ml for the 30 ml, so the 30 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 30 ml in 51 days of tracking is $10.49 on Aug 11; which is where it sits now.

Lowest price
$10.49

30 ml · 2 providers

Average price
$0.53/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.35/ml

at 30 ml

Biggest discount
−17%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 30 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$10.49
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$10.49
Average now:
$10.49
Trend:
flat

Kenneth Cole Blush: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Kenneth Cole Blush?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $10.49 for the 30 ml bottle at FragranceNet (read Oct 1, 2026, 17:33 UTC), compared across 2 retailers. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
Is $10.49 a good price for Kenneth Cole Blush?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Kenneth Cole Blush cost?
Kenneth Cole Blush starts at $10.49 for a 30 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Kenneth Cole Blush?
The best value we track is $0.35/ml per millilitre at the 30 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Kenneth Cole Blush?
The lowest price we have recorded for the 30 ml size is $10.49, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Kenneth Cole Blush cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Kenneth Cole

Other Kenneth Cole fragrances we price across providers.

  • Kenneth Cole

    3 providers

    Mankind

    EDT · Men

    Bottle size for Kenneth Cole Mankind

    $30.09$0.30/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $42.99$0.21/ml

  • Kenneth Cole

    3 providers

    Signature

    EDT · Men

    Bottle size for Kenneth Cole Signature

    $24.99$0.50/ml

    $36.39$0.36/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Kenneth Cole

    3 providers

    Black

    EDT · Men

    Bottle size for Kenneth Cole Black

    $44.95$0.90/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $31.49$0.31/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Kenneth Cole

    3 providers

    Mankind Ultimate

    EDT · Men

    Bottle size for Kenneth Cole Mankind Ultimate

    $29.39$0.29/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $74.99$0.37/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within testers & unboxed.

  • John Varvatos

    1 provider

    Xx Intense

    EDP · Men

    Bottle size for John Varvatos Xx Intense

    $14.69$1.84/ml

    $60.89$0.49/ml

  • Christian Siriano

    2 providers

    Ooh La Rose

    EDP · Women

    Bottle size for Christian Siriano Ooh La Rose

    $55.29$0.55/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Banana Republic

    1 provider

    Wildbloom

    EDP · Women

    Bottle size for Banana Republic Wildbloom

    $55.95$0.56/ml

  • Banana Republic

    1 provider

    Wildbloom Vert

    EDP · Women

    Bottle size for Banana Republic Wildbloom Vert

    $55.95$0.56/ml