Daily Fragrance Scout
Lanvin Modern Princess In Jeans bottle

Lanvin Modern Princess In Jeans

Eau de ParfumWomenTesters & Unboxed

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Lanvin Modern Princess In Jeans is $36.39 for 90 ml at FragranceNet ($0.40/ml, read Oct 3, 2026, 02:18 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$36.39

90 ml · 1 provider

Average price
$36.39

across 0 providers at 30 ml

Best value
$0.40/ml

at 90 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 29, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 90 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$36.39
Aug 11, 202651 observationsOct 3, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$36.39
Average now:
$36.39
Trend:
flat

Lanvin Modern Princess In Jeans: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Lanvin Modern Princess In Jeans?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $36.39 for the 90 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 02:18 UTC). Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
Is $36.39 a good price for Lanvin Modern Princess In Jeans?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Lanvin Modern Princess In Jeans cost?
Lanvin Modern Princess In Jeans starts at $36.39 for a 90 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Lanvin Modern Princess In Jeans?
The best value we track is $0.40/ml per millilitre at the 90 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Lanvin Modern Princess In Jeans?
The lowest price we have recorded for the 90 ml size is $36.39, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Lanvin Modern Princess In Jeans cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Lanvin

Other Lanvin fragrances we price across providers.

  • Lanvin

    2 providers

    Arpege Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Lanvin Arpege Perfume

    $20.95$0.21/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Lanvin

    2 providers

    Marry Me Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Lanvin Marry Me Perfume

    $19.95$0.27/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Lanvin

    2 providers

    Eclat D'arpege

    EDP · Women

    Bottle size for Lanvin Eclat D'arpege

    $8.39$1.68/ml

    $30.09$0.60/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $33.59$0.34/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Lanvin

    2 providers

    Oxygene

    EDT · Men

    Bottle size for Lanvin Oxygene

    $20.99$0.21/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within testers & unboxed.

  • Kenneth Cole

    2 providers

    Blush

    EDP · Women

    Bottle size for Kenneth Cole Blush

    $10.49$0.35/ml

    $69.99$0.70/ml

  • John Varvatos

    1 provider

    Xx Intense

    EDP · Men

    Bottle size for John Varvatos Xx Intense

    $14.69$1.84/ml

    $60.89$0.49/ml

  • Christian Siriano

    2 providers

    Ooh La Rose

    EDP · Women

    Bottle size for Christian Siriano Ooh La Rose

    $55.29$0.55/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Banana Republic

    1 provider

    Wildbloom

    EDP · Women

    Bottle size for Banana Republic Wildbloom

    $55.95$0.56/ml