
Lanvin Eclat D'arpege
Lowest live price · 50 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Lanvin Eclat D'arpege is $30.09 for 50 ml at FragranceNet ($0.60/ml, read 2 hours ago), compared across 2 retailers.
The 100 ml ranges from $33.59 at FragranceNet to $69.99 at Fragrance Outlet, a $36.40 spread, 52% of the higher price, across 2 sellers.
Per millilitre the 100 ml works out at $0.34/ml against $0.60/ml for the 50 ml, so the 100 ml is the better value at today's prices.
The lowest we have recorded for the 100 ml in 51 days of tracking is $33.59 on Sep 27; which is where it sits now.
50 ml · 2 providers
per ml: 3 sizes cannot share a dollar average
at 100 ml
full bottle, off list price
Prices by size and provider
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
5 mlbest $1.68/ml
50 mlbest $0.60/ml
100 mlbest $0.34/ml
| Size | Fragrance Outlet | FragranceNet | Average |
|---|---|---|---|
| 5 mlbest $1.68/ml | not carried | $8.39bestMinitracked lowread Oct 1, 2026, 04:33 UTC | $8.39across 1 provider |
| 50 mlbest $0.60/ml | not carried | $30.09besttracked lowread Oct 1, 2026, 04:33 UTC | $30.09across 1 provider |
| 100 mlbest $0.34/ml | $69.99−44%read Oct 1, 2026, 05:18 UTC | $33.59bestTestertracked lowread Oct 1, 2026, 04:33 UTC | $51.79across 2 providers |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Price dynamics: 100 ml
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.
- Lowest:
- $33.59
- Average now:
- $51.79
- Trend:
- +$7.70 since Aug 11, 2026
Lanvin Eclat D'arpege: questions and answers
- Where is the cheapest place to buy Lanvin Eclat D'arpege?
- The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $30.09 for the 50 ml bottle at FragranceNet (read 2 hours ago), compared across 2 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
- Is $30.09 a good price for Lanvin Eclat D'arpege?
- The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
- How much does Lanvin Eclat D'arpege cost?
- Lanvin Eclat D'arpege starts at $30.09 for a 50 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
- What is the price per millilitre of Lanvin Eclat D'arpege?
- The best value we track is $0.34/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
- What is the lowest recorded price for Lanvin Eclat D'arpege?
- The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $33.59, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
- Why is Lanvin Eclat D'arpege cheaper here than in stores?
- The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.
More from Lanvin
Other Lanvin fragrances we price across providers.
Lanvin
2 providers
Jeanne Lanvin
EDP · Women
$25.19$0.50/ml
best of 2 providers at 50 ml
$34.99$0.35/ml
best of 2 providers at 100 ml
Compares at a similar price
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Guerlain
2 providers
Aqua Allegoria Rosa Verde
EDT · Women
$88.99$0.71/ml
best of 2 providers at 125 ml
$68.59$0.34/ml
Dolce & Gabbana
2 providers
Light Blue Perfume
EDT · Women
$31.95$1.28/ml
best of 2 providers at 25 ml
$79.95$2.67/ml
$35.95$0.72/ml
best of 2 providers at 50 ml
$33.95$0.34/ml
best of 2 providers at 100 ml
$165.95$0.83/ml







