Daily Fragrance Scout
Rochas Secret De Rochas Oud Mystere bottle

Rochas Secret De Rochas Oud Mystere

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Rochas Secret De Rochas Oud Mystere is $41.29 for 100 ml at FragranceNet ($0.41/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$41.29

100 ml · 1 provider

Average price
$41.29

across 1 provider at 100 ml

Best value
$0.41/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$41.29
Sep 3, 202626 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$41.29
Average now:
$41.29
Trend:
flat

Rochas Secret De Rochas Oud Mystere: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Rochas Secret De Rochas Oud Mystere?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $41.29 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $41.29 a good price for Rochas Secret De Rochas Oud Mystere?
The lowest price we have recorded for this listing in the 26 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Rochas Secret De Rochas Oud Mystere cost?
Rochas Secret De Rochas Oud Mystere starts at $41.29 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Rochas Secret De Rochas Oud Mystere?
The best value we track is $0.41/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Rochas Secret De Rochas Oud Mystere?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $41.29, tracking since Sep 3, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Rochas Secret De Rochas Oud Mystere cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Rochas

Other Rochas fragrances we price across providers.

  • Rochas

    3 providers

    Man

    EDT · Men

    Bottle size for Rochas Man

    $29.99$0.60/ml

    $29.99$0.30/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Rochas

    2 providers

    L Homme Rochas

    EDT · Men

    Bottle size for Rochas L Homme Rochas

    $38.95$0.39/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Rochas

    2 providers

    Tocade Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Rochas Tocade Perfume

    $27.95$0.28/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Rochas

    2 providers

    Moustache

    EDP

    Bottle size for Rochas Moustache

    $40.95$0.35/ml

    best of 2 providers at 118 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Burberry

    3 providers

    London

    EDT · Men

    Bottle size for Burberry London

    $65.99$2.20/ml

    $32.89$0.73/ml

    $32.99$0.66/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $40.59$0.41/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Versace

    2 providers

    Man Cologne

    EDT · Men

    Bottle size for Versace Man Cologne

    $31.95$1.07/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $43.95$0.88/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $40.95$0.41/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $132.95$0.66/ml

  • Azzaro

    2 providers

    Wanted By Night

    EDP · Men

    Bottle size for Azzaro Wanted By Night

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $21.99$2.20/ml

    $113.99$1.14/ml

    $60.99$0.41/ml

  • Michel Germain

    2 providers

    Sexual Fresh

    EDT · Men

    Bottle size for Michel Germain Sexual Fresh

    $51.79$0.41/ml

    best of 2 providers at 125 ml