Daily Fragrance Scout
Swiss Arabian Shaghaf Oud Aswad bottle

Swiss Arabian Shaghaf Oud Aswad

Eau de ParfumUnisexMiddle Eastern & Arabian

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Swiss Arabian Shaghaf Oud Aswad is $25.19 for 75 ml at FragranceNet ($0.34/ml, read Oct 3, 2026, 10:33 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$25.19

75 ml · 1 provider

Average price
-

per ml: 0 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.34/ml

at 75 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 75 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 75 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Swiss Arabian Shaghaf Oud Aswad: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Swiss Arabian Shaghaf Oud Aswad?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $25.19 for the 75 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 10:33 UTC), compared across 1 retailer. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Swiss Arabian Shaghaf Oud Aswad cost?
Swiss Arabian Shaghaf Oud Aswad starts at $25.19 for a 75 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Swiss Arabian Shaghaf Oud Aswad?
The best value we track is $0.34/ml per millilitre at the 75 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Swiss Arabian Shaghaf Oud Aswad cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Swiss Arabian

Other Swiss Arabian fragrances we price across providers.

  • Swiss Arabian

    2 providers

    Shaghaf Amber Infusion

    EDP · Unisex

    Bottle size for Swiss Arabian Shaghaf Amber Infusion

    $35.99$0.48/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Swiss Arabian

    2 providers

    Tobacco 01

    Extrait · Men

    Bottle size for Swiss Arabian Tobacco 01

    $53.89$1.08/ml

    best of 2 providers at 50 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses in the same part of the catalog.

  • Armaf

    4 providers

    Club de Nuit Intense

    EDP

    Bottle size for Armaf Club de Nuit Intense

    $9.09$1.14/ml

    $34.99$0.33/ml

    $84.95$0.42/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Bharara

    4 providers

    King

    EDP

    Bottle size for Bharara King

    $54.59$0.55/ml

    best of 4 providers at 100 ml

    $89.99$0.45/ml

    $299.99$0.30/ml

  • AJMAL

    3 providers

    Santal Wood

    EDP · Unisex

    Bottle size for AJMAL Santal Wood

    $65.00$0.65/ml

    best of 3 providers at 100 ml